آخرین ارسالات
Get our toolbar!
Love Telling پیام sayeha به به همه دوستان: اینده از ان کسانی است که به زیبایی رویا هایشان ایمان دارند پیام بارانی به همه یاران ایرونی: بودنش نیازی است بالاتر از نفس کشیدن! خدا را می گویم. همیشه همراهتان پیام mehr@n به خودم...: متاسفانه بزرگترین اشتباهم تو زندگی اینه که هر موجود دو پایی رو ادم حساب میکنم....! پیام Saeed Z به به همه دوستان: بدون گفتگو رابطه ای وجود ندارد...بدون احترام عشقی وجود ندارد...بدون اعتماد دلبلی برای ادامه وجود ندارد... پیام Saeed Z به همه دوستان: برای کسی که با میل خودش رفته ، یک ثانیه دلتنگی هم حماقت محض است ... پیام یگانه به به همه دوستان: برای آدم نابینا شیشه و الماس فرقی نداره,پس اگه کسی قدرتو رو ندونست فکرنکن توشیشه ای,بلکه اون نابیناست.. پیام YEKTA به همه ی دوستان...: خوشبخت کسی است که شکوه رفتارش آفریننده ی لبخند زندگی در چهره ی دیگران باشد . . . پیام YEKTA به همه ی دوستان ...: شاید "درد" را از هر طرف بخوانی درد داشته باشد اما"درمان" که نباشی "نامرد" می شوی . . . پیام YEKTA به همه ی دوستان ...: اگر خود را برای آینده آماده نسازید بزودی متوجه خواهید شد که متعلق به گذشته هستید . . . پیام daneshjo به همه کس: مردم و تمام این است همه چیز...

 • چت باکس
  کاربران حاضر: 0
   
 • توجه : N/A
  Loading...
 
 • کاربران حاضر
   
 • هیچ کاربری حاضر نیست .
 
صفحه 4 از 7 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 67

موضوع: *** توصیه هایی برای دوران بارداری ***

 1. #31

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  چرا ایران رکوردار عمل سزارین است؟


  در حالي كه در كشورهاي اروپايي زايمان با روش سزارين 10 تا 30 درصد زايمان‌ها را شامل مي‌شود در كشور ما افزايش و رشد قابل ملاحظه‌اي نسبت به زايمان طبيعي داشته در واقع 40 تا 60 درصد زايمان‌هاي ما امروزه با روش سزارين صورت مي‌گيرد كه از آمار استاندارد جهاني خيلي بيشتر است.

  به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، اين در حاليست كه امروزه ثابت شده زايمان طبيعي در صورت عدم بروز خطر جدي، بر سزارين ارجحيت دارد و عوارض كمتري را پس از زايمان بر مادر تحميل مي‌كند.

  با اين وجود همچنان اين آمار رو به افزايش است و عوامل مختلف فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و روحي مادران امروز در آن دخيل است.

  ترس از زايمان طبيعي اولين عامل :
  طرفداري از سزارين اين روزها هم از جانب بيماران صورت مي‌گيرد و هم پزشكان كه دو جنبه اصلي در يك زايمان را شامل مي‌شود. شايد اولين علت تمايل بيماران به سزارين ترس از زايمان طبيعي و درد ناشي از آن باشد و عامل مهمي كه موجبات اين ترس را فراهم مي‌كند كمبود امكانات در زايمان طبيعي، تسهيلات كمتر بيمه و روش نادرست زايمان طبيعي در شرايط فعلي باشد.

  در حقيقت زايمان مادر، در محيطي آرام و امن كه شخص، كادر مامايي آن را غمخوار خود بداند و به طور كلي از زايمان طبيعي خود خاطره خوبي در ذهنش بماند مي‌تواند اهرمي براي تبليغ اين زايمان باشد.

  مادر بايد مطمئن باشد كه در هر ساعتي كه وقت زايمانش فرا برسد شرايط كادر مامايي يكسان است و او مي‌تواند در فضايي مناسب زايمان كند.

  مسئله مهم ديگر طرفداري پزشكان از سزارين است و معمولا علل مختلفي را شامل مي‌شود. يكي از اين عوامل قابل پيش‌بيني بودن سزارين و مشخص بودن برنامه پزشك است كه در نتيجه دغدغه كمتري را به او تحميل مي‌كند و چون تمام كادر مامايي با مسؤوليت وي و تحت اختيار پزشك اداره مي‌شود مطمئن‌تر است و پزشك ترجيح مي‌دهد با خاطري آسوه‌تر عمل خود را انجام دهد.

  هر زايمان طبيعي ممكن است به سزارين بكشد :
  به هر حال به اين نكته هم بايد توجه كرد كه يكي از شرايط زايمان طبيعي اورژانسي شدن و اضطرار سزارين در حين زايمان است.

  يك متخصص زنان و زايمان در اين رابطه به ايسنا گفت: با توجه به اين كه 8 تا 10 درصد زايمان‌ها نياز ضروري به سزارين پيدا مي‌كند هر زايمان طبيعي ممكن است به سزارين ختم شود و اين شرايط قابل پيش‌بيني نيست.

  دكتر حنطوش زاده ادامه داد: افت قلب نوزاد، كنده شدن جفت و حوادث اورژانسي ديگر ممكن است زايمان طبيعي را به سزارين بكشد اما نبايد اين حوادث را عارضه زايمان بدانيم و مهم است بدانيم در خيلي از موارد اگر سزارين صورت نگيرد جان مادر و نوزاد در خطر مي‌افتد.

  ورزش مناسب در دوران حاملگي :
  راه حل اصولي و مهمي كه كمتر مادران از آن اطلاع دارند و كمتر توصيه مي‌شود ورزش مناسب در دوران حاملگي است كه شرايط راحت‌تري را در زايمان طبيعي براي فرد به همراه دارد و مي‌تواند عامل روي آوردن بيشتر مادران به زايمان طبيعي باشد.
  دكتر سيرتي متخصص زنان و زايمان در اين رابطه گفت: به جاي اين كه اولين راه زايمان كم درد را سزارين بدانيم و آن را توصيه كنيم به مادرانمان آموزش ورزش مناسب اين دوران را بدهيم كه آنها را ترغيب به زايمان طبيعي كند.

  او در ادامه توضيح داد: در زايمان طبيعي اگر در دوران بارداري اصول راه رفتن صحيح و ورزش‌هاي مناسب اين دوران انجام شود هم درد زايمان و هم عوارض بعد از آن كمتر مي‌شود. از طرفي نوزاد هم وقتي اين شرايط به دنيا بيايد تنفسش طبيعي‌تر است.

  اين متخصص زنان تاكيد كرد: بعضي زنان افتادگي رحم را به طبيعي يا سزارين شدن فرد نسبت مي‌دهند در حالي كه در بيشتر موارد علت آن غلط راه رفتن، غلط نشستن و گودي كمر فرد است.

  عوارض ناشي از سزارين :
  سزارين مانند هر عمل ديگري جراحي محسوب مي‌شود با ريسكهاي مخصوص خود
  دكتر خنطوش زاده عوارض سزارين را نسبت به زايمان طبيعي بيشتر دانست و افزود: روزهاي بستري در سزارين براي بيمار بيشتر است، احتمال خونريزي بعد از زايمان، دردهاي لگني و چسبندگي بيشتر است، مدت زماني كه فرد بتواند به روال عادي زندگي برگردد بيشترست و احتمال نازايي بعد از آن هم وجود دارد.

  وي زايمان طبيعي را در صورت نبود مشكل و ضروري بودن سزارين پيشنهاد پزشكان دانست ولي تاكيد كرد بهتر است زايمان طبيعي به دست ماماها سپرده شود و آنها را طوري آموزش دهيم كه از عهده اين كار به درستي برآيند و فقط در موارد حاد و اضطراري از پزشكان كمك بگيرند.

  مشكل تعرفه‌ها:
  از نظر پزشكان زايمان طبيعي 3 تا 4 برابر سزارين دردسر ساز است ولي تعرفه‌هايي كه به آن اختصاص داده شده خيلي كمتر از سزارين است كه اين موضوع نيز بر افزايش سزارين در ايران دامن مي‌زند در حالي كه در كشورهاي پيشرفته دنيا تسهيلات ويژه‌اي را براي زايمان طبيعي اختصاص داده‌اند كه افراد را به آن ترغيب مي‌كند.

  نظر متفاوت يك پزشك:
  مشكل اصلي، زايمان مادران امروز به روش 50 سال پيش است
  به هر حال انتخاب چگونگي زايمان حق هر مادري است ولي آنچه اين انتخاب را آگاهانه‌تر مي‌كند اين است كه مادر مطمئن باشد كه هر روشي را انتخاب كند به بهترين نحو ممكن آن عمل صورت مي‌گيرد و اين اطمينان وقتي حاصل مي‌شود كه شرايط زايمان طبيعي هم به روز و مطابق با استانداردهاي دنيا پيشرفت كند و تسهيلاتي كه براي آن در نظر گرفته مي‌شود منصفانه باشد و از طرف ديگر آگاه كردن مادران و اطلاعات درست به آنها چه از جانب رسانه‌ها و چه پزشكان مي‌تواند در تصميم‌گيري درست مادران سهم به سزايي داشته باشد 2. #32

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  مراقبت های قبل از دوران بارداری


  چند مورد از کارهایی که قبل از بارداری باید انجام دهید:
  شما و همسرتان یکدفعه تصمیم گرفته اید که پدر و مادر شوید.اما یکی دو ماه حداقل صبر کنید تا بهترین شانس را برای داشتن یک بارداری سالم و بچه ای سالمتر به خودتان بدهید. چند مورد مهم وجود دارد که قبل از قرار گرفتن در این مسیر به آن نیاز دارید.این مواردی که ما در اینجا لیست کرده ایم به شما کمک می کنند تا زندگی و بدن خود را آماده ی آوردن فرزند کنید.

  داروی فولیک اسید مصرف کنید
  حتی اگر رژیم غذایی متعادلی دارید ، گرفتن تمام نیازهای غذایی، آن هم فقط از غذاها بسیار مشکل است و بخصوص یکی از این مواد مغذی هست که شما نمی خواهید آن را کم مصرف کنید .طبق مراکز کنترل بیماری ، با مصرف روزانه 400 میکرو گرم فولیک اسید به مدت حداقل 1 ماه ، قبل از شروع یا حین 3 ماهه ی اول می توانید تا 70 درصد شانس داشتن بچه ای با اثرات عصبی مانند اسپینابیفیدا را از بین ببرید.شما می توانید محصولات فولیک اسید را از داروخانه خریداری کنید یا اینکه مرتب یا پیش از زایمان مولتی ویتامین مصرف کنید .اگر این کار را انجام می دهید مراقب باشید که بیش از میزان توصیه شده یعنی 770 میکروگرم ویتامین آ مصرف نکنید مگر اینکه کل آن در فرمهایی به نام بتاکاروتن وجود داشته باشد .خوردن زیاد نوع خاصی از ویتامین آ می تواند تأثیراتی بر تولد داشته باشد .اگر از آن چیزی که مصرف می کنید مطمئن نیستید از مشاور سلامتی خود بخواهید تا محصولی را برای شما تجویز کند .  به مصرف دخانیات نه بگویید
  اگر سیگاری هستید یا دارو مصرف می کنید ، اکنون وقت آن است که آن را ترک کنید .زیرا برخی از داروها حتی پس از اینکه تأثیر آن ها هم از بین می رود در بدن شما باقی می مانند.مطالعات بسیاری نشان داده اند که سیگار کشیدن و مصرف دارو منجر به سقط جنین ، زایمان زودرس و بچه های کم وزن به هنگام تولد می شوند.علاوه برآن ، تحقیقات می گویندکه هر مصرف نا بجایی می تواند بر باروری و کاهش میزان اسپرم همسرتان تأثیرگذار باشد. در واقع ، مطالعات نشان داده اند که حتی دود درجه دو هم ممکن است بر شانس بارداری شما تأثیر بگذارد.الکل هم می تواند تأثیراتی در زمینه ی بارداری داشته باشد .بنابراین بهتر است هنگامیکه تازه تصمیم گرفته اید یا در طول دوره ی 2 هفته ی آخر سیکلی هستید که به فکر بارداری افتاده اید ، الکل را کنار بگذارید.

  فنجان کافئین را کنار بگذارید
  تحقیقات نشان می دهد که مصرف زیاد کافئین می تواند توانایی جذب آهن که به میزان زیادی از آن در طول دوران بارداری نیاز دارید را کم کرده و خطر مرده به دنیا آوردن نوزاد را افزایش دهد .بنابراین عادت مصرف قهوه ، چای و کولا را از سرخودتان بیاندازید و ترک کافئین را آغاز کنید.شاید بخواهید با نوشیدنی های بدون کافئین یا نیمه کافئین شروع کنید .اگر واقعاً به آن اعتیاد دارید ، سعی کنید روزی یک فنجان کم کنید .اغلب کارشناسان فکر می کنند که این مقدار سالم تر است .به محض اینکه به زندگی بدون قهوه یا با قهوه کم عادت کردید متوجه می شوید که شیر داغ با شربت دلخواهتان جایگزین بسیار خوبی برای قهوه بوده و کلسیم آن چقدر برای بدنتان مفید است.  وزن خود را کنترل کنید
  اگر روی وزن سلامتی قرار دارید ، بارداری برای شما آسانتر است. مطالعات نشان می دهند که زنانی که توان کلی بدن آن ها کمتر از 20 یا بالای 30 هست ، سخت تر باردار می شوند .بنابراین ،بهتر است قبل از بارداری توان بدن خود را به 20 تا 30 برسانید.اگر در وزن سلامتی نیستید ، کم یا اضافه کردن وزن می تواند به شما کمک کند .با مشاور سلامتی خودتان در مورد بهترین روش دستیابی به وزن مورد نظر خود صحبت کنید.

  یخچال خود را از غذاهای سالم پر کنید
  اگر هنوز خوردن غذاهای مغذی را شروع نکرده اید ، اکنون وقت آن است تا غذاهای مغذی ای که برای داشتن یک بارداری سالم نیاز دارید را در بدن خود ذخیره کنید. سعی کنید هر روز حداقل 2 فنجان میوه و 2 و نیم فنجان سبزیجات همچنین مقدار زیادی غلات کامل ( سبوس دار ) و غذاهایی که کلسیم بالایی دارند مانند شیر، آب پرتقال کلسیم دار و ماست بخورید. اگر به ماهی خیلی علاقه دارید ، آن را زیاد مصرف کنید . به علاوه ماهی به خصوص ماهی هایی مانند کوسه ، شمشیر ماهی ، شاه گورماهی و مهره ماهی ، منبع بسیار عالی پروتئین بوده و حاوی مقدار زیادی متیل مرکوری هستند که مصرف زیاد آن برای رشد بیش از حد مغزجنین مضر است .زیرا مرکوری می تواند در بدن شما انباشته شده و بیش از 1 سال در آن باقی بماند و بهتر است از خوردن ماهی هایی که مرکوری بالایی دارند در طول دوران بارداری بپرهیزید .به جای آن در هفته حدود 2 عدد (12 مثقال ) ماهی ای که مرکوری کمی دارد مانند ماهی آزاد و کنسرو تن ماهی سفید بخورید.  یک برنامه ای برای ورزش کردن خود ابداع کرده و آن را دنبال کنید
  اکنون یک برنامه ای برای زیبایی اندام خود آغاز کرده و آن را ادامه دهید .با بدست آوردن بدنی سالم که مناسب بارداری است تشویق خواهید شد.علاوه برآن ، کار کردن و عرق ریختن روش بسیار خوبی برای از بین بردن استرس است که برای باردار شدن بسیار خوب است. یک برنامه ی ورزشی سالم شامل 60 دقیقه فعالیت ،مانند راه رفتن یا دوچرخه زدن و تمرین وزنه زدن آن هم در اغلب روزهای هفته انعطاف پذیری شما را بالا می برد مانند کشش روزانه یا یوگا و در نتیجه شما برنامه ی بسیار خوبی برای روی فرم بودن خواهید داشت.به محض اینکه باردار شدید ، یادتان باشد که ورزش بسیار خوب است. حتماً توصیه می شود که تمرینات ورزشی خود را ادامه دهید.اگر کار کردن شما در حد فشار دادن دکمه های کنترل تلویزیون است،پس نیاز به یک ورزش روزانه دارید.با یک چیز راحت مثل 10 تا 20 دقیقه پیاده روی روزانه شروع کنید .فعالیت خودتان را با از پله ها رفتن به جای آسانسور یا پارک کردن ماشین خود در چند بلوک دورتر از محل کار خود افزایش دهید .  به یک دندانپزشک مراجعه کنید
  هنگامیکه خودتان را برای بچه دار شدن ، آماده می کنید ، سلامتی کلی خود را فراموش نکنید.شواهد نشان می دهند که بیماری پریدنتال یا عفونت باکتریایی که روی لثه و استخوان که از دندان ها محافظت می کنند اثر گذاشته و می تواند منجر به زایمان زودرس و تولد بچه های کم وزن بشود.در واقع ، محققین طی یک مطالعه ی عظیم دریافته اند که زنان بارداری که این بیماری را دارند 7 برابر بیشتر از دیگران زایمان زودرس دارند .مطالعه ی دیگری رابطه ی بین بیماری لثه و افزایش خطر پریکلامپسیا یا بارداری با فشار خون بالا ، حفاظت از مایع بودن و پروتئین در ادرار را نشان داد.در مواقع بدتر ، تغییرات هورمونی طی بارداری می تواند شما را در مقابل بیماری لثه آسیب پذیر تر کند.افزایش پروژسترون و استروژن می تواند موجب واکنش متفاوت لثه نسبت باکتری در جرم دندان و در نتیجه تورم ،خونریزی و نرمی لثه بشود.شایان ذکر است که زنانی که به مراقبت از سلامتی دهان و دندان خود قبل از بارداری می پردازند می توانند احتمال تجربه ی ناراحتی های لثه در طول دوران بارداری را پائین بیاورند.  با ریشه های درمانی خود در تماس باشید
  بهتر است شما و همسرتان در مورد تاریخچه ی سلامتی خانوادگی اتان تحقیق کنید .پس با پدر و مادر ،خواهر و برادر یا دیگر اقوام خود تماس بگیرید تا گزارشهایی در مورد سابقه ی پزشکی و درمانی آن ها بگیرید .اگر آن ها تردید دارند و یا تمایل ندارند که این اطلاعات را در اختیار شما قرار بدهند،به آن ها بگویید که شما می خواهید مشاور سلامتی خود را عوض کرده و پیش یک مشاور جدید بروید.مهمترین چیزی که باید بپرسید این است که آیا کسی در خانواده ی شما مشکل ژنتیکی یا کروموزمی مانند سندرم دان ، کم خونی داسی شکل ،فیبروز کیستی یا ناراحتی های خونی داشته یا نه.همچنین باید بدانید که آیا کسی در اقوام ، عقب ماندگی ذهنی یا عقب ماندگی های رشدی دیگری داشته یا با نقص عضو مانند نقص قلبی یا عصبی متولد شده است؟پزشک شما یک سری سوالاتی را در اولین بار چک آپ بارداری یا ویزیت قبل از آن از شما می پرسد و پاسخ های شما به تشخیص او برای اینکه نیازی به آزمایشات خاصی قبل از زایمان وجود دارد یا نه کمک می کند.یا اینکه شما و همسرتان حتی قبل از بارداری باید آزمایشات ژنتیکی را انجام دهید یا نه. 3. #33

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  قبل از بارداری برنامه ی منظمی برای مراجعه به پزشک داشته باشید
  نباید تنها برای به دنیا آوردن فرزندتان به پزشک یا ماما مراجعه کنید بلکه قبل از آن هم باید به طور مرتب برای چک آپ به مشاوران سلامتی مراجعه کنید.پزشک شما حتماً در مورد مسائل شخصی خودتان و سوابق درمانی خانوادگی ، وضعیت جسمانی فعلی و هرگونه درمانی که تا به حال انجام داده اید از شما می پرسد.برخی از داروها مانند آکوتان داروی رایجی که برای درمان جوشها تجویز می شود در چربی بدن شما ذخیره شده و ماهها در آنجا باقی می مانند.پزشک شما حتماً باید در مورد رژیم غذایی ، وزن و ورزش صحبت کند و یک ویتامین قبل از زایمان تجویز کند،به شما این اطمینان را بدهد که ایمن سازی بدن شما به روز بوده و آزمایشاتی را در رابطه با بیماریهای دوران کودکی مانند آبله مرغان و سرخجه انجام بدهد و به هر سوال که دارید پاسخ بدهد.اگر 1 سال باشد که تحت مراقبت هستید می توانید حتی انتظار آزمایش مربوط به لگن و سرطان رحم را هم داشته باشید و اگر در خطر هستید برای بیماری های جنسی ناقل هم آزمایش بشوید.بسیاری از زوجین حتی می خواهند که بیماری هایی همچون کم خونی داسی شکل،فیبروز کیستی یا دیگر بیماری های مربوط به سابقه ی ژنتیکی و فامیلی آنها مورد آزمایش قرار بگیرد.  زمان تخمک گذاری خود را بیابید
  برخی از خانمها هنگامیکه آمادگی بارداری پیدا می کنند به سادگی جلوگیری از بارداری را کنار گذاشته و منتظر می شوند تا سرنوشت برای آنان تصمیم بگیرد.برخی دیگر با تعیین دقیق روز تخمک گذاری خودشان روش حساب شده تری را اعمال می کنند.اگر می خواهید دقیق تر باشید ،شروع کنید به جدول بندی دمای اصلی بدن و تغییرات ترشحات گردن رحم .دنبال کردن این علائم طی چند ماه می تواند به شما کمک کند تا متوجه بشوید که طی دوره سیکل خود چه موقع تخمک گذاری می کنید.برای به دست آوردن دمای دقیق بدن،باید اولین کاری که صبح ها قبل از بیرون آمدن از رختخواب انجام می دهید گرفتن دمای بدن با استفاده از یک دماسنج باشد که در تمام داروخانه ها و فروشگاه های وسایل نوزاد قابل دسترس است.

 4. #34

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  به شرکت بیمه سلامتی خود تلفن بزنید
  شاید هنوز به 9 ماه قبل از اینکه مجبور بشوید به صورت حساب بیمارستان فکر کنید نرسیده باشید اما باید این را هم در نظر بگیرید که امروزه بچه دار شدن چه هزینه ای دارد. بهترین کاری که می توانید بکنید این است که از یک تلفن زدن به شرکت بیمه سلامتی خود شروع کنید ، دقت کنید که چه نوع بیمه قبل از زایمانی را آنها به شما پیشنهاد می کنند و اگر تا به حال این کار را نکرده اید اکنون به این فکر کنید که باید بیمه ی خود را آغاز کنید .اگر دکتر یا مامای خاصی در ذهن دارید ، ببینید که او در برنامه ی شما هست یا نه و یا اینکه چقدر هزینه برمی دارد اگر بخواهید خارج از این عمل کنید.ببینید چقدر از هزینه ی ویزیت و زایمان را می توانید کسر کنید و بپرسید که چه آزمایشات و مراحلی را بیمه تقبل می کند . اگر مقدار زیادی از هزینه را می توانید کم کنید شاید بخواهید مقداری کنار بگذارید .اینطوری دیگر هنگامیکه بچه به دنیا آمد به خاطر هزینه های گزاف مورد انتقاد قرار نمی گیرید.به خاطر داشته باشید که بدون بیمه ،زایمان طبیعی بیش از 7000 دلار و سزارین بیش از 11000 دلار هزینه برمی دارد و فراموش نکنید که فرزند خود را نیز بیمه کنید – مراقبت کامل نوزادان 20 هزار تا 30 هزار دلار هزینه دارد .اگر یکی از میلیونها زنِ بدون بیمه سلامتی هستید با مرکز سلامت محل خود تماس بگیرید و ببینید که آیا برنامه هایی را برای کمک به بیمه زنان باردار پیشنهاد می کنند یا خیر؟  با یک مشاور مالی قرار ملاقات بگذارید
  پرداختن 20 دلار هزینه طراحی برای نوزاد تازه متولد شده، آغاز آن چیزی است که باید طی سالها یی که در پیش دارید بپردازید.طبق 2005 گزارشی که از فروشگاههای کشاورزی امریکا به دست ما رسیده ، خانواده ها 43200 دلار تا 72600 دلار در سال 190980 دلار برای بزرگ کردن یک بچه از بدو تولد تا 17 سالگی هزینه می کنند .اما نترسید: با سرمایه گذاری تنها 50 یا 100 دلار هر ماه از الان می توانید لانه ی زیبایی برای فرزند خود از زمانی که به دنیا می آید تا به دانشگاه برود ، بسازید.  با مرکز سلامت روان خود در تماس باشید
  طبق گفته های آلیس دومار ، روانشناس ، بنیانگذار و رئیس مرکز درمانی دومار همچنین استاد یار جینکولوژی و بیولوژی مولد در دانشگاه پزشکی هاروارد ، زنانی که از افسردگی رنج می برند 2 برابر بیش از آنهایی که افسردگی ندارند با مشکل نا باروری مواجه هستند.همانطور که وی اشاره می کند، اگر فردی دچار افسردگی است تحت مراقبت های کلینیک های درمانی به راحتی می تواند از خود و فرزندش مراقبت کند . از دیدگاه تکاملی ، هنگامیکه افسرده هستید منطقی است که بسیار سخت باردار شوید.دومار پیشنهاد می کند که تمام زنان به خصوص آنهایی که سابقه ی افسردگی شخصی یا خانوادگی دارند قبل از بارداری یک بررسی از سلامت روان خود داشته باشند.اگر متوجه علائم افسردگی مانند کمبود علاقه و تمایل به چیزهایی که برای تفریح از آنها استفاده می شود ، تغییری در اشتها،تغییری در برنامه ی خواب،کمبود انرژی یا احساس یأس و بیهودگی شدید از پزشک خود بخواهید که برای مشاوره شما را به یک روانشناس معرفی کند.اگر نیاز به درمان داشتید یک روانپزشک می تواند به شما کمک کند تا در طول مدتی که برای بارداری آماده می شوید وهمچنین دوران بارداری از یک داروی ضد افسردگی مطمئن بتوانید استفاده کنید.شاید بخواهید تکنیک های مدیریت استرس مانند یوگا و مدیتیشن که تحقیقات نشان می دهد می تواند به زنان افسرده ای که به فکر بچه دار شدن هستند کمک کند را امتحان کنید .  از عفونت اجتناب کنید
  بسیار مهم است که زمانیکه می خواهید باردار شوید از هرگونه عفونت پاک باشید. به خصوص آنهایی که می توانند به فرزند آینده ی شما صدمه بزنند. باید از غذاهای معینی مانند پنیر پاستوریزه نشده و دیگر محصولات لبنی ، غذاهای بسته بندی شده و گوشتهای آماده ی مصرف و مرغ و ماهی خام به دور باشید.این غذاها می توانند باکتری خطرناکی که موجب لیستریاسیس که یک بیماری باکتریایی است که از طریق غذا منتقل می شود و منجر به سقط جنین یا نوزاد مرده می شود را در خود پنهان سازند.همچنین شما باید از آب میوه های پاستوریزه نشده بپرهیزید زیرا آن ها نیز ممکن است حاوی باکتری هایی مانند سالمونلا یا ایکولی باشند.ماهی خام به خصوص، ماهی صدفی می تواند حاوی میکروبهای مضر باشد.حتماً دستان خود را چند بار قبل از غذا بشویید و مراقب باشید که درجه یخچال بین 35 تا 40 درجه فارنهایت (2 و 4 درجه سلسیوس) و فریزر شما روی صفر درجه فارنهایت ( 18 – درجه سلسیوس) یا زیر آن باشد تا غذاها را خنک نگه دارد و از خطر فاسد شدن آنها جلوگیری شود. در آخر، بهتر است هنگامیکه داخل باغچه یا جعبه ی ماسه را جستجو می کنید از دستکش استفاده کنید و عوض کردن جعبه ی کود را به شخص دیگری بسپارید تا از مواجهه با تاکسوپلاسموسیس،عفونت دیگری که می تواند برای رشد بچه خطرناک باشد جلوگیری کنید.  خطرهای محیطی را از بین ببرید
  برخی از شغلها می توانند برای شما و فرزندان به دنیا نیامده ی شما خطرناک باشند.اگر هر روز در معرض مواد شیمیایی یا اشعه هستید ، قبل از اینکه تصمیم به بچه دار شدن بگیرید ، شغل خود را تغییر دهید .همچنین به خاطر داشته باشید که برخی از محصولات تمیز کننده ، حشره کش ها ، محلولها و بالاخره آب نوشیدنی که از شراب کهنه گرفته می شود،می توانند برای رشد بچه خطرناک باشند.با دکتر یا مامای خود در مورد برنامه روزانه خود صحبت کنید و ببینید که آیا می توانید با روشهایی از این خطرها دوری کرده یا آنها را در خانه و محل کار از بین ببرید؟  به تصمیم خود فکر کنید
  داشتن فرزند ، مسوولیت و تعهد زندگی است.قبل از اینکه تصمیم به بچه دار شدن بگیرید مهم است که شما و همسرتان آنچه که تصمیم آن را دارید را در نظر بگیرید و اینکه آیا آمادگی پذیرش این مسوولیت را دارید یا نه ؟ برخی از سوالات کلیدی که می توانید در نظر بگیرید عبارتند از:
  * آیا هر دوی شما به طور مساوی برای پدر و مادر شدن متعهد هستید ؟
  * اگر اختلاف مذهب دارید ، آیا در مورد تأثیر آن بر فرزندتان صحبت کرده اید ؟
  * آیا به این فکر کرده اید که چگونه مسوولیت مراقبت از بچه را بپذیرید و بین کار و خانواده تعادل برقرار کنید ؟
  * آیا اگر بچه ای به دنیا آوردید که نیازهای خاصی داشت آمادگی آن را دارید ؟ 5. #35

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  به یک دوست بگویید
  همینطور که این دوران بسیار هیجان انگیز است می تواند احساس برانگیز و همراه با استرس نیز باشد.به غیر از همسرتان درباره ی آن چیزی که می خواهد اتفاق بیافتد با یک دوست هم در میان بگذارید. زمانیکه یک روز صبح ، ناخوشی و هورمونهای شدید به سراغتان می آیند چقدر خوب است که کسی در آنجا از شما حمایت کند و این همیشه جالب است که شخص دیگری با رویای شما در مورد بچه ی آینده اتان شریک باشد.  یک چیزی بخرید که هنگام رابطه جنسی از آن استفاده کنید
  برخی از کارشناسان می گویند که اگر یک زن ، زمانیکه رابطه ی جنسی دارد تا حد زیادی تحریک بشود،اسپرم شانس بهتری برای باروری تخمک دارد .برخی دیگر می گویند که فرقی نمی کند.شاید هیئت منصفه اصلاً درست نگویند اما چرا با برخی لباس زیرهای جدید فضایی برای بچه دار شدن فراهم نکنیم ؟ یا می توانید با یک شمع فضای اتاق را روشن کنید. یا برخی روغن ماساژهای معطر را به خانه بیاورید.قطعاً ضرری نخواهد داشت و می تواند به از بین بردن احساس سردی که برخی زوجها در مورد برقراری رابطه جنسی تنها با هدف بارداری از آن شکایت می کنند را از بین ببرد.  جلوگیری از بارداری را کنار بگذارید
  زمانیکه تصمیم به بچه دار شدن گرفته اید ، آمادگی این را دارید که با جلوگیری از بارداری وداع کنید . برای برخی از افراد رها کردن جلوگیری به آسانی انداختن کاندوم یا دیافراگم داخل کشوی دراور است.اما رها کردن جلوگیری هورمونی نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارد .اگر مثلاً از قرص استفاده می کرده اید بهتر است بسته ی آخر را برای جلوگیری از خونریزی نامنظم تمام کنید .شاید چند ماهی طول بکشد تا سیکل شما به حالت طبیعی برگردد اما بسیاری از خانمها اولین ماه پس از قطع قرص بارور هستند. در مورد جلوگیری با حلقه هم همینطور است .اگر از دپو- پروورا استفاده می کنید ، یک سال پس از آخرین مصرف شما طول می کشد تا دوباره تخمک گذاری آغاز شود حتی اگر پریود شما زودتر به حالت نرمال برگردد. ببینید چه چیزهایی در مورد انواع دیگر جلوگیری از بارداری مانند کاشت کپسول و آی یو دی باید بدانید.هنگامیکه جلوگیری را رها می کنی ،یادداشتهای قاعدگی را شروع کنیدتا زمان سیکل خود را داشته باشید.از یک تقویم مرتب استفاده کرده و زمانیکه پریود شما شروع و به پایان می رسد را علامت بزنید یا خیلی راحت دور روزهایی که خونریزی دارید را دایره بکشید.این به پزشک شما کمک می کند تا تاریخ مقرر را تشخیص داده و هر آزمایشی که در طول دوره ی 3 ماهه اول داشته اید را برنامه ریزی کند.  هرچقدر می خواهید بالا و پایین بپرید و یک سواری بی خطر داشته باشید
  بله این آخرین هیاهوی قبل از بارداری شماست .در یک وان آب گرم خود را خیس کنید.گرچه همسرتان باید از آبتنی اجتناب کند زیرا گرما می تواند برتولید اسپرم تأثیرگذار باشد.آخرین درس اسب سواری را بگیرید.یک ترن هوایی سوار شوید.اکنون فرصت خوبی است که دستان خود را به هوا برده و فریاد بزنید . شانس کمی برای اینکه دوباره به زودی بتوانید این کار را انجام دهید وجود دارد و در کنار آن یک ترن هوایی تصویر بسیار عالی ای از دوران پدر و مادر شدن را می تواند به جای بگذارد.


 6. #36

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  هفت قانون طلائي تغذيه در دوران بارداري

  حتي اگر تغذيه خوبي داشته‌ايد رژيم غذائي خود را متعادل‌تر كنيد

  تقريبا" همه بانوان باردار به مقادير بيشتري پروتئين، بعضي از انواع ويتامين‌ها و مواد معدني مانند اسيد فوليك و آهن و كالري براي دريافت انرژي نياز دارند. غذاهاي آماده را محدود كنيد زيرا آنها فقط حاوي مقادير زيادي كالري بدون ارزش غذائي هستند
  به خاطر داشته باشيد كه معناي بهتر خوردن هميشه بيشترخوردن نيست. شايد تعجب كنيد اما شما فقط روزانه به 300 كالري بيشتر از قبل نياز داريد يعني در كل 2500 كالري روزانه. خيلي راحتتر از آن چيزي كه فكر مي كنيد اين 300 كالري اضافه به بدن شما مي رسد

  از خوردن گوشت و ماهي خام و پنيرهاي نرم بپرهيزيد
  مطلقا" به غذاهاي دريائي خام مثل سوشي خام يا صدف نزديك نشويد. همچنين از شير پاستوريزه نشده، پنيرهائي مانند كامبرت و فتا، گوشتهاي كم پخته شده يا خام پرهيز كنيد. بعضي از انواع ماهي شامل متيل جيوه مي باشند تركيبي كه به نظر مي رسد در دوز بالا براي مغز در حال رشد جنين و فرزند شما خطرناك است. توصيه اين است كه مصرف ماهي تن و نيز انواع كنسرو ماهي را به 340 گرم (معادل دو وعده) در هفته محدود كنيد. در ضمن مراقب نظافت آشپزخانه‌تان باشيد. همه موارد بالا مي توانند منبع باكتري بوده و به فرزند متولد نشده شما آسيب برسانند
  نوشيدن الكل در زمان حاملگي مي تواند باعث آسيبهاي فيزيكي، اختلالات يادگيري و مشكلات احساسي در فرزند شما شود. بنابراين تعداد زيادي از متخصصين توصيه مي كنند كه در تمام دوران بارداري از خوردن مشروبات الكي خودداري كنيد
  همچنين شما بايد از خوردن نوشيدني‌هاي كافئين دار تا حد امكان بپرهيزيد. ممكن است كه تحمل اين روشهاي تغذيه‌اي درماههاي اول براي شما خيلي ناخوشايند و سخت باشد اما توجه داشته باشيد كه بعضي از مطالعات نشان داده اند كه دريافت بيش از 4 فنجان قهوه در روز مي تواند باعث سقط، وزن كم نوزاد و حتي مرده زائي شود. كافئين در چاي، كولاها، شكلات و نوشيدني هاي غير الكلي و كاكائو نيز وجود دارد. به جاي اينها دم كرده هاي بدون كافئين بياشاميد. البته بهترين روش اين است كه از نوشيدنيهاي سالمتر مثل شير كم چربي، آب ميوه هاي خالص و يا يك ليوان آب با چند قطره ليمو استفاده كنيد

  از قرص هاي ويتامين و مواد معدني استفاده كنيد
  در يك دنياي ايده آل و كامل، بدون وجود تهوع‌هاي صبحگاهي و ويارهاي شديد، يك برنامه غذائي خوب و كامل بايد شامل كليه موادي باشد كه شما در دوران بارداري به آن نياز داريد. اما در دنياي واقعي ما، دريافت قرص‌هاي ويتامين به همراه مواد معدني مي تواند تضمين‌كننده اين باشد كه شما همه مواد غذائي مورد نياز خود را دريافت مي‌كنيد. مطمئن شويد كه داروي شما حاوي 600 تا 800 ميكروگرم اسيد فوليك است زيرا كمبود اين ويتامين گروه بي‌ مي تواند باعث نقايصي در لوله عصبي جنين مانند اسپاينا بيفيدا شود. در ماههاي بعد شما معمولا احتياج به دريافت آهن و كلسيم خواهيد داشت تا مطمئن شويد كه مقادير مورد نياز از اين مواد را دريافت مي‌كنيد
  افرادي كه رژيم گياهخواري داشته و يا مشكل پزشكي خاصي مانند ديابت، ديابت حاملگي، كم خوني و سابقه تولد نوزاد با وزن پايين را دارند بايد با پزشك‌شان در مورد نوع ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز خود مشورت كنند
  همواره به خاطر داشته باشيد كه بيشتر هميشه بهتر نيست. از خوردن مقادير زياد ويتامين ها و مواد معدني بپرهيزيد زيرا اين عمل مي تواند به فرزند در حال رشد شما آسيب بزند

  در دوران حاملگي رژيم نگيريد
  رژيم گرفتن در دوران حاملگي به شدت براي شما و جنين‌تان خطرناك است. بسياري از رژيم هاي كاهش وزن همراه با كاهش دريافت آهن، اسيد فوليك و بسياري از ويتامينها و مواد معدني مورد نياز مي باشد. به ياد داشته باشيد كه افزايش وزن يكي از نشانه هاي مهم حاملگي طبيعي است. احتمال به دنيا آوردن نوزاد سالم در بانواني كه خوب غذا خورده و افزايش وزن طبيعي دارند بيشتر است. بنابراين اگر شما با خوردن غذاهاي تازه و سالم و مقوي در حال اضافه كردن وزن هستيد نگران نشويد، شما باز هم بزرگتر و چاق تر خواهيد شد


  توجه داشته باشيد كه به تدريج افزايش وزن پيدا كنيد
  به طور كلي، اگر وزن شما پيش از حاملگي مناسب بوده شما بايد بين 11تا 15 كيلو گرم اضافه وزن پيدا كنيد. اگر شما كمي كمبود وزن داشته ايد مي توانيد قدري بيشتر مثلا 5/12 تا 18كيلوگرم وزن اضافه كنيد و اگر وزنتان بالا بوده بايد قدري كمتر و بين 7 تا 5/11 كيلوگرم وزن اضافه كنيد. اگر شما كوتاه قد هستيد (157 سانتيمتر و يا كمتر) يا در دوران نوجواني هستيد و يا بيشتر از يك جنين داريد بايد در مورد افزايش وزن مناسب با پزشك خود مشورت كنيد. اين كه چه زماني افزايش وزن پيدا كنيد تقريبا" به اندازه ميزان آن مهم است. كمترين اضافه وزن بايد در سه ماهه اول باشد، بين 900 گرم ت 2 كيلو، و بعد به تدريج وزن شما اضافه‌تر شود؛ بيشترين اضافه وزن بايد در سه ماهه آخر يعني زماني كه جنين بيشترين رشد را دارد، اتفاق بيافتد، حدود 450 گرم در هر هفته

  هر چهار ساعت يك بار، يك غذاي كم حجم ميل كنيد
  حتي اگر شما سير باشيد ممكن است فرزند‌تان گرسنه باشد؛ بنابراين سعي كنيد كه هر 4 ساعت يك بار چيزي ميل كنيد. اگر ويار داريد يا حالت تهوع يا سوزش سر دل يا سوء هاضمه، خواهيد ديد كه دريافت 5 يا 6 وعده غذا با حجم كم بسيار قابل تحمل‌تر است تا خوردن سه وعده غذاي پر حجم. هيچ كدام از وعده هاي غذائي خود را حذف نكنيد، ممكن است كه شما گرسنه نباشيد اما فرزند شما مرتبا به مواد غذائي نياز دارد


  گاهي با خوردن مواد شيرين مورد علاقه تان از خودتان پذيرائي كنيد
  اگر چه غذاهاي فرآوري شده و ميان وعده هاي بسته بندي شده موجود در بازار و دسرهاي شيرين نبايد جزو مواد غذائي هميشگي شما باشند، اما اين دليل نمي شود كه در دوران بارداري از همه خوراكيهاي مورد علاقه خود چشم‌پوشي كنيد. بعضي از جايگزين‌هاي خوب در اين مورد مي تواند شامل: يك دسر موزي، شربت بدون چربي و يخ زده ميوه ها و يا ماستي كه با بيسكويت مخلوط شده است باشد. اما يادتان باشد كه اگر تسيلم وسوسه شديد و گاهي شيريني، كيك و يا چيز مشابهي خورديد خودتان را سرزنش نكنيد چون مقدار كمي كيك يا شيريني اصلا به شما و فرزندتان صدمه نمي زند
 7. #37

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  چند نکته ی کلیدی برای بارداری بهتر

  مصـرف قرص اسیـد فولیـک 6 ماه قبل از بارداری تا انتهای سه ماهه اول و گاه تا آخر بارداری با تجویز پزشک ضروری میباشد
  و جنین را از ناهنجاریهای سیستم عصبی- مرکزی محافظت میکند.

  پس از ماه چهارم بارداری مصرف روزانه یک عدد قرص آهن ضروری اسـت ، زیرا آهن موجود درغذای روزانه مادر برای مادر
  و جنین کافی نمی باشد.

  قرص آهن را باید با آب مصرف کرد نه با چای زیرا چای باعث میشود آهن خوب جذب نشود.

  مصرف قرص آهن قبل از خواب باعث میشود تا حالت تهوع کمتر شود.

  مادر باید در طول دوره بارداری دو بار واکسن کزاز تزریق کند زیرا نوزادان در هنگام تولد با ترشحات آلوده تماس می یابند ودر معرض خطر ابتلاء به بیماری کزاز هستند.

  مادر باردار باید روزانه 3 لیوان شیر یا ماست بخورد.

  مادر باردار باید از نمک ید دار استفاده کند ، کمبود ید در جنین باعث عوارضی چون عقب ماندگی ذهنی میشود.

  وزن مادر باردار در طول دوره بارداری باید بین 12-9 کیلوگرم افزایش یابد.

  اضافه وزن سریع و ناگهانی در دوران بارداری ممکن است خطرناک باشد و باید سریعا"به پزشک مراجعه شود.

  زنان باردار باید از مصرف سرخود هر نوع دارو بپرهیزند.(حتی داروهای معمولی مانند آسپرین-سرماخوردگی و .....) زیرا
  ممکن است از جفت عبور کند و بر جنین تاثیر گزارد.

  * فشار خون بالا در دوران بارداری:

  در صورتیکه خانمی قبل از بارداری سابقه فشار خون بالا دارد باید از ابتدای بارداری تحت کنترل پزشک باشد.

  علامت فشار خون بالا در دوره بارداری :

  ورم دست و پا و صورت (خصوصا" در اول صبح)(ساده ترین علامت تنگ شدن حلقه انگشتر است)

  اضافه وزن سریع و ناگهانی در دوران بارداری

  * بیماری دیابت: ( بیماری قند)

  مادران مبتلا به دیابت باید قبل از بارداری تحت نظر پزشک باشند و رژیم غذائی و داروئی که پزشک تجویز کرده را رعایت کنند.

  در صورتیکه قند خونشان کنترل شود و در محدوده طبیعی نگهداری شود میتوانند حاملگی بی خطری داشته باشند.

  خطرات بارداری در مادران د یابتی:

  - ممکن است فشار خون مادر باردار بالا رود.

  -افزایش وزن بیشتر از حد عادی در نوزادان مادران دیابتی و وزن کم نوزاد در زمان تولد در صورت افزایش بیش از حد قند خون مادر.

  - افزایش خطر عفونت در مادران باردار

  - افزایش ریسک خطر برای نوزادان در ابتلاء به بیماری زردی- مشکلات تنفسی- مشکلات قلبی و .......

  *ناسازگاری ((ارهاش)) :

  روی گلبول قرمز بیشتر افراد ماده ای بنام ارهاش میباشد که به این افراد ارهاش مثبت گویند وعده کمی هم این ماده را ندارند و به آنان ارهاش منفی گویند اگر خانمی ارهاش منفی باشد و شوهرش ارهاش مثبت (که با آزمایش خون مشخص میشود.) احتمال اینکه جنین اوارهاش مثبت باشد وجود دارد که در نتیجه بین خون مادر و جنین ناسازگاری بوجود میاید و در این حالت نوزاد اول معمولا" دچار مشکل نمی شود ولی مادر حساس شده و نوزادان بعدی با خطر روبرو هستند.

  عوارض بر روی جنین:

  - زردی- کم خونی
  - ناشنوائی
  - فلج مغزی- مشکل حرکتی
  - مرگ نوزاد


  پیشگیری :
  - با آزمایش خون در ابتدای بارداری و در صورت منفی بودن گروه خون مادر و مثبت بودن گروه خون پدر در هر بارداری باید به
  مادر آمپول رگام تزریق شود.

  یکی از بیماریهای عفونی که ابتلاء مادر در دوران بارداری به آن سبب معلولیت در جنین میشود توکسوپلاسموز میباشد.

  *بيماری توكسوپلاسموز:

  توكسوپلاسموزيك بيماری انگلی استومشترك ميان انسان و حيوان.

  انگل توكسوپلاسموزازطريق مدفوعگربهبهخاک ميرسد وانسانراازدوراه آلودهمی كند:

  1-از طريق مصرف سبزيجات و ميوه جات آلوده.
  2-حيواناتی مثل گاو و گوسفند كه سبزيهایآلوده را ميخورندسبب انتقال بيماری به انسانهااز طريق مصرف گوشت و فرآوردهای
  آن میشود.

  علائم بيماری:
  علائم بيماری در افراد ممكن است خفيف باشد و گاهی شدت بيماری آنقدر كممی باشد كه شخص متوجه آننمي شود.
  1-تب
  2-بزرگ شدن غدد لنفاوی
  3-گاهی مشكلات كبدی  عوارض ابتلاء مادر باردار به بيماری توكسوپلاسموز بر روی جنين :

  1-نارس بدنيا آمدن جنين
  2-كمی وزن
  3-نابینائی
  4-ناشنوائی
  5-آهکی شدن مغز
  6- عقب ماندگی ذهنی
  7 - بيماريهای قلبی و ريوی
  8- هیدروسفالی
  9- میکروسفالی

  پيشگيری از ابتلاء به بيماری توكسوپلاسموز:

  1-مادر باردار باید از خوردن گوشت كبابی و نيم پز خودداری كند.

  2-شستشوی كامل و ضدعفونی سبزيجات و ميوه جات.

  3-فقط شير پاستوريزه بنوشيد.

  4-بعد از دست زدن به گوشت خام و سبزيجات و ميوه جات نشسته دست خودرابشوئید.

  5-تخم مرغ را كاملا پخته مصرف كنيد.

  6-از تماس با گربه بپرهيزيد.

  7-هنگام كار و كشاورزی در باغچه از دستكش استفاده كنيد

  بیماری دیگری که ابتلاء مادر در دوران بارداری سبب معلولیت در جنین میشود بیماری سرخجه میباشد.

  * سرخجه يك بيماری عفونی ويروسی است وعلائم آن شامل:
  تب – دانههای قرمز پوست (راش) - بزرگی و حساسیت غدد لنفاوی است که 24 ساعت قبل از راش ظاهر میشود.

  عوارض ناشی ازسرخجهبر روی جنين(در صورت ابتلاء مادر باردار به سرخجه):

  1- ضایعات چشمی
  2- ناشنوایی
  3-كوچكی دور سر
  4- عقب ماندگی ذهنی
  5-ناهنجاريهای قلبی
  6-
  مشكلاتاستخوانی
  7- ناهنجاری های سیستم عصبی مرکزی
  8- تا" خیر رشد داخل رحمی
  9- ضایعات پوستی
  10- هپاتیت - بزرگی کبد – زردی

  از آزمایشات اولیه بعد از مشاوره ژنتیک بررسی آلوده بودن مادر نسبت به دو بیماری توکسوپلاسموز، سرخجه و نیز

  ناسازگاری ارهاش میباشد و به این ترتیب ریسک خطر ابتلاء جنین به معلولیت ناشی از این بیماریها به صفر نزدیک میشود.

  * تالاسمی :

  - از بیماریهای ارثی و ژنتیکی که در نتیجه تولید ناکافی هموگلوبین بوجود میاید.هموگلوبین جزء انتقال دهنده اکسیژن

  درسلولهای خونی می باشد.

  تاریخچه :

  - اصطلاح تالاسمی از واژه یونانی (تالاسا) به معنی دریا گرفته شده است ودر مناطقی که مالاریا شایـع بوده،این انـگل

  منجر به نوعی جهش درافراد شده در نتیجه این افراد به انگل مالاریا مقاوم شدند زیرا مالاریا قادر به رشد درسلولهای

  خونی آنها نبود و آنان زنده می ماندند.

  انتشار جغرافیائی :

  - بجز کشورهای اروپائی و امریکائی در بیشتر نقاط دنیا گسترده است.

  - بیشترین گستردگی در کشورهای مدیترانه ای خاورمیانه،هندوستان،آفریقا ،چین و آسیای جنوب شرقی
  عوامل بروز تالاسمی : عامل ابتلاء به این بیماری وراثت می باشد، افراد مبتلا به این بیماری ژنهای معیوب را از والدین دریافـت میکنند .تالاسمی مینور:تالاسمی مینور معمولا بدون علامـت بوده وعلایم بالینیواضـح ندارند و بطور عمده در تست‌های چکاپ به صـورت اتفاقی تشخیص داده می‌شوند. این افراد کم خونی مختصردارند که معمولا مشکل‌ساز نمی‌باشد.

  تالاسمی مینوردر نتیجه اختلال یکی از دو ژنسازنده زنجیره بتا به وجود می‌آید که این ژن ناقص یا از پدر و یا از مادر بهفرد به ارث رسیده است .
  نکته‌ای که در تالاسمی مینورنوع بتا جالب توجهاست،

  این است که این افراد نباید با یک فرد شبیه خود) تالاسمی مینور) ازدواج کنند.اگردوفرد تالاسمی مینورباهم ازدواج کنندبه احتمال 25% فرزندشان دچار تالاسمی شدید ( ماژور) خواهد بود و 25% فرزندانشان سالم و50% تالاسمی مینور خواهند داشت. تالاسمی ماژور: تالاسـمی مـاژور به علـت حـذف یا جـهش در هر دو ژنسازنده زنجیره بتا ایجاد می‌شود و به این ترتیب یا هیچ زنجیره بتایی ساخته نمی‌شودو یا به مقدار کمی ساخته می‌شود در نتیجه بدن کمبود این زنجیره‌ها را با ساختزنجیره‌های آلفا جبران می‌کند که این زنجیره‌های آلفای اضـافی برای گلبولهای قرمزسـمی هستند و با رسـوب بر روی سلولهای گـلبول قرمز باعـث می‌شوند که گلبولهای قرمز درو در داخل خـون تخریب شوند.


 8. #38

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  پیشگیری :با انجام مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج می توان از تولد کودک مبتلا به تالاسمی ماژور جلوگیری نمود.
  انواع تالاسمی :تالاسمی به دو نوع آلفا تالاسمی و بتا تالاسمی است .
  تالاسمی آلفا -
  افرادی که در آنها هموگلوبین به میزان کافی پروتئین آلفا نمی‌کند به تالاسمی آلفا مبتلا می‌‌گردند و چون بر تشکیل هر دو هموگلوبین جنینی و بزرگسالی تاثیر میگذارد از عوامل مرگ و میر درون رحمی و بعد از تولد می باشد.اطفال مبتلا به آلفا تالاسمی شدید دارای مقادیر بالای هموگلوبین بارت می باشند که به هیپوکسی شدید درون رحمی دچار و با تجمع شدید مایع در بدن به دنیا میایند که هیدروپس فتالیس نامیده میشوند و در آلفا تالاسمی خفیف تر بخاطر رسوب تدریجی HbH در سلولهای خونی کم خونی پدید میاید و این رویداد در گلوبولهای قرمز بالغ به شکل گیری آنکلیوزونهائی منجر می شود که از بین بردن آنها توسط طهال، موجب تخریب زودرس گلوبول قرمز می شود. چهار گونه تالاسمی آلفا وجود دارد که با توجه به آثار آنها بر بدن از خفیف تا شدید تقسیم بندی می‌‌شود:
  مرحله حامل خاموش: در این مرحله عموماً فرد سالم است. هنگامی که فرد به ظاهر طبیعی صاحب یک فرزند با هموگلوبین H یا صفت تالاسمی آلفا می‌‌گردد، مرحله حامل خاموش تشخیص داده می‌‌شود.
  Hemoglobin Constant Spring (هموگلوبین کنستانت اسپرینگ) : همانند مرحله خاموش فرد هیچ گونه مشکلی را تجربه نمی‌کند.
  صفت تالاسمی آلفا یا تالاسمی آلفا خفیف : در این مرحله کمبود پروتئین آلفا بیشتر است. بیماران در این مرحله سلول‌های قرمز خونی کمتر و کوچک‌تری دارند، اگر چه بسیار از بیماران علائمی از بیماری را تجربه نمی‌نمایند.پزشکان اغلب تالاسمی آلفا خفیف را با کم خونی فقر آهن اشتباه نموده و برای بیماران آهن تجویز می‌‌نمایند. آهن هبچ تأثیری بر درمان کم خونی تالاسمی آلفا ندارد.
  بیماری هموگلوبین H HbHدر این مرحله، کمبود پروتئین آلفا به حدی است که منجر به کم خونی شدید و بروز مشکلاتی نظیر طحال بزرگ، تغییرات استخوانی و خستگی می‌‌گردد. نامگذاری به علت هموگلوبین H غیر طبیعی است که سلول‌های قرمز خون را تخریب می‌‌نماید.
  Hemoglobin H- Constant Spring (هموگلوبین H- کنستانت اسپرینگ) :این حالت بسیار شدیدتر از بیماری هموگلوبینH می‌‌باشد. بیماران دراین مرحله، از کم خونی شدید، بزرگی طحال و عفونت‌های ویروسی رنج می‌‌برند.
  Hemozygous H- Constant Spring (هموزیگوس
  H- کنستانت اسپرینگ) : هنگامی که دو فرد حامل Constant Spring ژن‌ها را به فرزند منتقل سازند این نوع بیماری بروز می‌‌نماید. این حالت عموماً خفیف تر از Hemoglobin H- Constant Spring و تقریباً مشابه بیماری هموگلوبین H می‌‌باشد.
  هیدروپس جنینی یا تالاسمی آلفای ماژور(تالاسمی آلفای بزرگ) :
  در این حالت در بررسی DNA فرد، ژن‌های آلفا وجود ندارند. این اختلال باعث می‌‌شود گلوبین گامای تولیدی در جنین یک هموگلوبین غیر طبیعی بارت(Barts) ایجاد نماید. بسیاری از این بیماران قبل یا در فاصله کوتاهی بعد از تولد می‌‌میرند. در موارد بسیار نادری که بیماری قبل از تولد تشخیص داده می‌‌شود، تزریق خون داخل رحمی منجر به تولد کودکی با هیدروپس جنینی می‌‌گردد. این نوزاد در سراسر زندگی خود به تزریق خون و مراقبت‌های پزشکی نیازمندند.
  تالاسمی بتا :تالاسمی مینور:تالاسمی مینور معمولا بدون علامت بوده وعلایم بالینیواضح ندارند و بطور عمده در تست‌های چکاپ به صورت اتفاقی تشخیص داده می‌شوند. این افراد کم خونی مختصر (هموگلوبین بیش از 10) با سلولهای گلبول قرمز کوچک و کمرنگ (هیپوکروم میکروسیتر) دارند که معمولا مشکل‌ساز نمی‌باشد.

  تالاسمی مینوردر نتیجه اختلال یکی از دو ژنسازنده زنجیره گلوبین بتا به وجود می‌آید که این ژن ناقص یا از پدر و یا از مادر به
  فرد به ارث رسیده است و به دنبال آن هموگلوبین A2 تا حدود %8-4 افزایش می‌یابد و گاهیافزایش هموگلوبین F در حدود %1-5 دیده می‌شود.
  تالاسمی بینابینی : در این حالت کمبود پروتئین بتا در هموگلوبین به اندازه‌ای است که منجر به کم خونی نسبتاً شدید و اختلالات قابل ملاحظه‌ای در سلامت فرد نظیر بدفرمی‌های استخوانی و بزرگی طحال می گردد. در این مرحله طیف وسیعی از علائم وجود دارد. تفاوت کم بین علائم تالاسمی بینا بینی و فرم شدیدتر( تالاسمی ماژور) یا تالاسمی بزرگ می‌‌تواند گیج کننده باشد. بدلیل وابستگی بیمار به تزریق خون، فرد را در گروه تالاسمی ماژور قرار می‌‌دهند. بیماران مبتلا به تالاسمی بینابینی برای بهبود کیفیت زندگی و نه برای نجات یافتن، به تزریق خون نیازمند می باشند.


 9. #39

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  جویدن آدامس بدون قند پس از سزارین بهبودی را تسریع می‌کند


  جویدن آدامس‌های بدون قند ممکن است راهی ساده برای مادران جدید پس از سزارین باشد،‌ تا حرکات روده‌‌شان را بازیابند.
  به گزارش خبرگزاری رویترز در یک بررسی بوسیله پژوهشگران مصری بر روی گروهی از زنان که تحت سزارین قرار گرفته بودند، نشان داده شد که جویدن آدامس پس از این عمل به این زنان کمک می‌‌کند حرکات طبیعی روده را بازیابند و زمان بستری آنها در بیمارستان کاهش یابد.[نكته بهداشتي روز: پس از سزارين]

  عمل سزارین مانند هر عمل جراحی شکمی دیگری باعث می‌شود که کارکرد روده دچار وقفه شود و فرد به تجمع گاز و یبوست دچار شود به گفته این پژوهشگران اثر مفید جویدن آدامس ممکن است به این علت باشد که باعث ایجاد واکنش‌هایی در دستگاه عصبی و آزادی هورمون‌های گوارشی می‌شود که فعالیت روده را تحریک می‌کند.

  به گفته پژوهشگران مصری کاهش زمان بستری‌شدن در بیمارستان امتیاز مهمی به خصوص در کشورهای درحال توسعه محسوب می‌شود که منابع بهداشتی حدودی دارند.

  این بررسی برر وی 200 زن که با بیهوشی عمومی تحت عمل سزارین قرار گرفته بودند، انجام شد.[نکته بهداشتی روز: نقاهت پس از سزارین]

  نیمی از این زنان به طور اتفاقی پس از به هوش آمدن آدامس می‌جویدند و نیمی دیگر تنها مراقبت‌های معمول را دریافت می‌کردند،‌ از جمله واداشتن بیمار به بیرون از بستر و راه رفتن تا روده‌ها زودتر به کار بیفتند.

  زنانی که در گروه آدامس قرار داشتند،‌ یک تکه آدامس را برای 15 دقیقه هر دو ساعت می‌جویدند.

  در نهایت پژوهشگران دریافتند که زنانی که آدامس می‌جویدند، سریع‌تر فعالیت روده خود را به دست می‌آورند. به طور میانگین این زنان 21 ساعت بعد از عمل حرکات روده‌شان را بازیافتند،‌در حالیکه در گروه شاهد این زمان 30 ساعت بود.

  زنانی که آدامس می‌جویدند،‌ همچنین بیمارستان را زودتر ترک کردند- حدود 41 ساعت زودتر به طور میانگین- در مقایسه با 50 ساعت در گروه کنترل.

  البته با توجه به اینکه این بیماران همگی با بیهوشی عمومی سزارین شده بودند،‌ این سوال باقی می‌ماند که در مواردی که از بیحسی نخاعی برای سزارین استفاده می‌شود،‌ نیز آیا آدامس جویدن این اثرات مفید را ایجاد می‌کند یا نه. 10. #40

  امتیاز ها: 83,582, درجه : 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  فعالیت کلی : 99.9%
  دستاوردها:
  500 Experience Points250 Experience Points7 days registered100 Experience PointsCreated Album pictures
  جوایز:
  Community Award
  Array YEKTA آواتار ها


  your profile
  هیچ بارانــی جـای پای توراازکوچـــه قلبم نخواهدشست...
  شـمـاره کاربری
  4368
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  خـــراسان
  شــغــل شـمـا
  دانشـجو ( کامپیوتر - نرم افزار )
  علاقه مندی ها
  طراحی_موسیقی_کامپیوتر...
  نوشته ها
  14,228
  امتیازها
  83,582
  درجه
  100
  تشکر
  6,621
  23,177 بار در 11,197 ارسال تشکر شده است .
  حالت من
  Movafeqam
  your profile
  زنان و زایمان

  چگونگي بر خورد با مشکلات شايع دوران حاملگي
  تهوع و استفراغ: اين شکايت در نيمه اول حاملگي يعني ۱ يا ۲ هفته بعد از قطع قاعدگي ظاهر مي شود و تا حدود هفته ۱۰ تا ۱۲ حاملگي ادامه مي يابد و شدت آن متفاوت است. براي کاهش آن رعايت نکات زير موثر است:
  ۱- قبل از بلند شدن ازرختخواب يک ماده غذائي جامد مثل بيسکويت يا کمي نان و پنير بخوريد و بعد از1 تا 20 دقيقه از رختخواب بلند شويد.
  2- هنگام صرف صبحانه مايعات مثل چاي شيرين ميل نکنيد.
  ۳- مايعات را در بين دو وعده غذائي مصرف کنيد.
  ۴- بعد از صرف غذا تا يک ساعت درازنکشيد.
  ۵- تعداد وعده هاي غذائي را زياد و حجم غذاها را کم کنيد.
  ٦- خوردن غلات، سيب زميني نپخته، نان برشته وبيسکويت ارجح است.
  ۷- در موقع صرف غذا روي صندلي نشسته تا فشاررا از روي شکم ومعده کم کنيد. کمربند لباس را شل کنيد و يا لباس راحت بپوشيد.
  ۸- اگر بوي بعضي از غذاها موجب تشديد علائمتان مي شود از مصرف چنين غذاهايي تاحد امکان خودداري
  کنيد
  ۹- بخاطر داشته باشيد عوامل رواني در تشديد آن بسيار موثر است.
  ويار و مشکلات آن: گاهي در دوران بارداري تمايل شديد به خوردن غذاهاي عجيب و گاه مواردي چون پودر لباسشويي، خاک، يخ يا برفک يخچال، نشاسته يا موارد مشابه آن در زنان بارادر پيدا مي شود. عده اي از محققين معتقدند خوردن نشاسته، خاک،تکه هاي يخ و ...ناشي ازفقرآهن مي باشد. البته تمامي خانمهاي بارداري که ويار دارند، الزاما دچار فقر آهن نيستند.
  سوزش پشت جناغ يا ترش کردن: يکي ديگر از عوارض حاملگي سوزش پشت جناغ سينه يا در اصطلاح عاميانه ترش کردن در ماههاي بالاتر است که به علت برگشت غذا از معده به مري به علت بزرگ شدن رحم وفشار بر روي معده تشديد مي شود. توصيه هاي لازم:
  ۱- بعد از غذا تاق باز نخوابيد.
  ۲- تعداد دفعات وعده غذا را زياد و حجم آنرا کم کرده که معده زياد پر نشود.
  ۳- بعد ازغذا در وضعيت زانو در بغل ننشينيد.
  ۴- در طي روز زياد دولا و راست نشود.
  ۵- به پهلوي راست و کمي خميده بخوابيد.
  ٦- غذاي زياد چرب مصرف نكنيد.
  ۷- در موقع خوابيدن سر را نسبت به تنه بالاتر قرار بدهيد.
  در صورت شدت آن نياز به داروهاي آنتي اسيد است.
  يبوست دوران حاملگي: براي پيشگيري ازيبوست، مصرف غذاهاي پرفيبر مثل سبزيجات، ميوه جات و ملين هاي طبيعي (مانند آب آلو يا آب انجير يا روغن زيتون) بسيار موثر است. مصرف مايعات و پياده روي و تجويز مسهل ها در خانمهايي که سابقه مصرف زياد مسهل را داشته اند نيز موثراست. همچنين کاهش مصرف موادغذائي يبوست زا(مانند برنج، کاچي، سيب زميني و...) نيز در کاهش يبوست تاثير گذار مي باشد.

  توصيه هاي دوران بارداري:
  چگونگي مراجعه به پزشک در دوران حاملگي
  اولين مراجعه بايد بلافاصله پس از مثبت شدن جواب آزمايش بارداري صورت گرفته تا اقدامات اوليه از قبيل تشکيل پرونده، آزمايش روتين بارداري، معاينات لازم واکسيناسيون و...انجام مي شود.اگر خانم باردار جزء گروه در معرض خطر نباشد، ملاقاتهاي بعدي در طي شش ماه اول هر ماه يک بار، طي ماههاي هفتم و هشتم هر دو هفته يک بار و پس از آن تا زمان زايمان هرهفته بايد صورت پذيرد.چنانچه خانم باردارجزء گروه هاي درمعرض خطر باشد، اين ملاقاتها در فواصل کمتري انجام خواهد شد.
  خانمهاي در معرض خطر عبارتند از:
  ۱- داراي سن کمتر از ۲۰ سال يا بيشتر از ۳۵ سال
  ۲- خانمهايي که بارداري اولشان است
  ۳-خانمي که اولين مراجعه آنها درماه هفتم صورت بگيرد
  ۴- خانمهاي بسيار چاق و يا لاغر
  ۵- خانمهايي که سيگار يا الکل يا مواد مخدر مصرف مي کنند
  ۶- داراي مشکلات اقتصادي و اجتماعي
  ۷- داراي فقر آهن يا کم خوني يا شواهد دال بر تغذيه ناکافي مادر
  ۸- داراي مشکلات عصبي
  ۹- داراي فاکتور مامائي از قبيل: نازائي بيشتراز دوسال، سابقه سقط، سابقه مرده زائي، سابقه زايمان نارس، سابقه سزارين، سابقه عقب افتادگي ذر فرزندان ديگر، زايمان جنين کم وزن ( تاخير در رشد جنين)، حوادث جفتي يا خونريزي مادر و نارسايي يا مشکلات دهانه رحم.


  علائم هشداردهنده مهم طي دوران حاملگي
  غير از دستورات لازم در مورد حاملگي و مسائل مربوط به تغذيه، استراحت، خواب، اجابت مزاج، حمام کردن، لباس پوشيدن، سيگارکشيدن، مصرف دارو و الکل و مقاربت، به بيمار گوشزد مي شود در صورت مشاهده موارد زير سريعا به پزشک مراجعه نمايد:
  ۱-هرگونه خونريزي از واژن يا لکه بيني
  ۲- تورم صورت ياانگشتان (ورم قسمت فوقاني بدن)
  ۳- سردرد شديد يا مداوم
  ۴- تاري ديد
  ۵- دردشکم استفراغ مداوم
  ۶- تب يا لرز
  ۷- دفع ادرار دردناک
  ۸- خروج مايع از واژن
  ۹- تغيير محسوس در شدت يا تناوب حرکات جنين


صفحه 4 از 7 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. توصیه هایی برای تنظیم ضربان قلب خودرو
  توسط MOHSENxXx در انجمن اخبار اتومبیل
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 09-08-2011, 01:20 AM
 2. توصیه هایی برای کم کردن علائم آلرژی
  توسط tina در انجمن سلامت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 04-28-2011, 12:10 PM
 3. ۱۲ توصیه طلایی نیمه اول دی ماه 89
  توسط علیرضا در انجمن مطالب جالب
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 12-26-2010, 09:08 PM
 4. توصیه هایی جالب برای کاهش دلشوره
  توسط مژده بی تو در انجمن روانشناسی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 09-04-2010, 03:07 PM
 5. ** پانزده توصیه به آنهایی که شکم دارند **
  توسط ROZHAN در انجمن متفرقه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 08-21-2010, 10:05 PM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •